Projektový den – Mikroorganismy

V pátek 11. února 2022 proběhl projektový den pro žáky 6. ročníku. Po dvou odučených hodinách se vydali žáci autobusem do Lanškrouna, kde pro ně učitelé a žáci z Gymnázia Lanškroun připravili projektový den v rámci projektu „Implementace Krajského akčního plánu II (I-KAPII)“. Pro šesťáky bylo přichystáno osm stanovišť, na kterých si zopakovali základní znalosti o virech, bakteriích, plísních či kvasinkách. Pomocí mikroskopů pozorovali řasy, prvoky ze senného nálevu nebo mechu, bakterie v kysaném zelí apod. Veškeré své poznatky si zakreslili a zaznamenali do připravených pracovních listů, se kterými budou dále pracovat v hodině přírodopisu. Zpestřením projektu byla pro žáky prohlídka zvířat, o které se na gymnáziu starají samotní žáci.

A. Růžičková

Mohlo by Vás dále zajímat...