Soutěž zručnosti a technické tvořivosti

Firma Bühler Žamberk vyhlásila koncem září 2021 soutěž pro technické nadšence. Soutěžilo se ve třech kategoriích a jednotlivé kategorie byly rozděleny na tři věkové skupiny. V soutěži se letos objevil rekordní počet exponátů – 130. V sobotu 13. listopadu 2021 se ve firmě Bühler uskutečnil již 8. ročník akce zaměřené pro děti a mládež se zájmem o techniku s názvem Techné, kde byli vyhlášeni vítězové celé technické soutěže.

Z naší školy se z 1. stupně zúčastnilo 6 dětí, které buď samostatně, nebo s malou pomocí rodičů, vytvořily překrásné výrobky.  A jak to dopadlo?

 

Kategorie I. Modely obsahující prvky elektroniky 4. – 6. ročník

  1. místo:              Jan Šebrle a Filip Šebrle (King Kong a Godzilla ve městě)

 

Nejdříve jsme si museli spájet roboty, táta nám k tomu přidával cín a říkal, která součástka kam patří a my to pak pájeli. Potom jsme si vymysleli téma, a pak jsme museli načrtnout obrysy King-konga a Godzilly na překližku. Z ní jsme to vyřezávali na lupínkové pilce a dále jsme vypalovali různé detaily. Po slepení dohromady to táta připevnil na robota. Nakonec jsme vyráběli město, kde se budou sami pohybovat po čáře. Stíhačky vytiskl táta na 3D tiskárně.

Jan a Filip Šebrlovi

 

Kategorie II. Modely z přírodního nebo průmyslového materiálu, pevné i pohyblivé 1. – 3. ročník

  1. místo: Adam Hašek (model: raketoplán z papíru) a 3. místo: Karolína Janáčková (vánoční stromeček – dekorace)

Kategorie III. Modely ze součástek stavebnic Lego, Merkur, pevné i pohyblivé 4. – 6. ročník

Zvláštní ocenění: Daniel Krsek (model: vrhací katapult a další stroje ze stavebnice Lego

Dále se soutěže zúčastnil: Dominik Mareš (model: loď ze stavebnice Merkur)

Všem zúčastněným ještě jednou gratulujeme.

 

Mohlo by Vás dále zajímat...