Prvňáčci a jejich první školní výlet

Krásné počasí nám přinesl čtvrtek 30. května a s ním velmi povedený výlet. Prvňáčci se vydali na svůj první školní výlet, poznávat přírodu a okolí lanškrounských rybníků. Plán zněl jasně. Užít si den! A to se nám také povedlo. Ráno jsme začali krásně, hrami a sportovním vyžitím. V čase odjezdu autobusu do Lanškrouna už děti byly tak natěšené, že jsme byli ve chvíli nachystaní a ujížděli za dobrodružstvím. První zastávkou byl zvířecí zážitek. Na psím cvičišti jsme se podívali, jak se se psy cvičí, co všechno umí a jak poslouchají. Poznali jsme tak dva nové psí kamarády. Další pouť nás dovedla na koupaliště, kde jsme sledovali hladinu a obyvatele rybníku. Následovala návštěva a vyžití na hřištích, ochutnávka vody ze studánky s pitnou vodou, běh do sjezdovky. Den jsme zakončili zmrzlou pochoutkou v místní lesní restauraci. Děti se vracely spokojené. Snad se jim po tak krásném dni v přírodě dobře spalo.

J. Křenková

Mohlo by Vás dále zajímat...