Projekty školy

Centrum kolegiální podpory

V listopadu 2017 na naší škole zahájilo činnost Centrum Kolegiální Podpory (CKP) pro Pardubický kraj v rámci projektu Společně v pohybu zaměřeného na podporu vzdělávání dětí, žáků a studentů prostřednictvím rovného přístupu v oblasti pohybové gramotnosti.

Cílem CKP je mimo jiné vytvářet prostor pro sdílení zkušeností pedagogických pracovníků, výměnu příkladů dobré praxe, diskuzi o daném tématu, čerpání inspirace do výuky, společné plánování, reflexi výuky. Číst více.

Ovoce do škol

Projekt EU a ČR “Ovoce do škol” určený pro žáky 1. až 9. třídy základních škol umožňuje dodávat prostřednictvím distributorů čerstvé ovoce a zeleninu a ovocné šťávy zcela zdarma.

Školní mléko

Prostřednictvím programu “Školní mléko” mají žáci nárok na jeden dotovaný výrobek denně – krabičku mléka nebo jogurt či smetanový krém.

Podpora technického vzdělání

Naše základní škola spolupracuje na projektu „Podpora technického vzdělávání“. Hlavním cílem projektu je zvýšit zájem žáků základních škol o studium technických oborů na středních školách.

Právo pro každého

Žáci z 8. a 9. třídy ZŠ Vincence Junka v Dolní Čermné se zapojili do projektu Právo pro každého, který je zaměřen na oblast primární prevence. Ve spolupráci s Policií ČR, Městskou policií v Lanškrouně a paní kurátorkou je realizován formou interaktivní výuky práva přímo ve školních třídách.

Další projekty školy