Žáci druhého stupně v „Jednom světě“

V pondělí 8.4. a ve čtvrtek 11.4. se žáci druhého stupně zúčastnili projekce festivalu „Jeden svět“. Ponořili do globálních témat prostřednictvím tří krátkých filmů.

Celková délka projekce, která zahrnovala jak samotné filmy, tak i následné interaktivní diskuse. Každý film poskytl poutavý pohled na různorodá témata, přičemž se zaměřil na životy lidí po celém světě.

Snímky byly následovány živou diskusí moderovanou průvodcem, který vedl žáky k hlubšímu porozumění zobrazených témat. Tato diskuse byla klíčovou součástí celé události, neboť umožnila studentům sdílet své myšlenky, dotazy a názory, a tím rozšířit své obzory.

Pro žáky to byl nejen poučný zážitek, ale také inspirace k zapojení se do světa kolem sebe. Projekce se stala prostředkem, který otevřel oči našim žákům a přivedl je k uvažování o globálních otázkách s empatií a porozuměním.

M. Brettlerová

Mohlo by Vás dále zajímat...