TECHNOHRÁTKY

Dne 19. 10. 2021 se chlapci z 8. a 9. třídy zúčastnili akce TECHNOHRÁTKY, kterou pořádala Průmyslová střední škola v Letohradě.

Na této škole je možné studovat obory: stavebnictví, strojírenský technik, geodézie a katastr nemovitostí, elektrikář, nástrojař a strojní mechanik.

Po příjezdu a slavnostním zahájení byly všechny děti rozděleny do skupin, které si vzali na starost studenti 4. maturitních ročníků. Prošli s nimi jednotlivá stanoviště, kde se dozvěděly zajímavé informace a zasoutěžily si.

Naši skupinu nejdříve odvezli autobusem na učiliště, kde si děti prohlédly učebny i dílny elektrikářů a strojní mechaniky a viděly programování a 3D tisk. Po návratu zpět na průmyslovou školu si prošly učebny geodézie, dopravních staveb a dozvěděly se informace o stavbách a architektuře. Na všech stanovištích mohly skupiny získat body za správné odpovědi a zručnost.

Na závěr proběhla v tělocvičně vědomostní soutěž „Hej ty, víš to?!“. Po vyhlášení výsledků, kde naši chlapci získali krásné 3. místo za získané informace a 5. místo za body na stanovištích, jsme se vydali zpět domů.

Chlapci si odvezli mnoho zajímavých zkušeností, které jim pomohou v rozhodování jakou školu, či obor by chtěli studovat.

Petra Applová