POKOS

Ve středu 6. října přijeli do naší školy vojáci 14. pluku logistické podpory společně s kolegy z odboru komunikace Ministerstva obrany s projektem POKOS. Programu se účastnili žáci 5.–9. třídy. Kromě zajímavé přednášky o Armádě ČR, jim byla představena taktická výstroj vojáků, základy první pomoci, ukázky boje zblízka i moderní technika. Dokonce si mohli mezi prvními prohlédnout novou vojenskou Toyotu Hilux.
Děti ani nedutaly při vyprávění vojáka o svých zkušenostech ze zahraniční mise v Afghánistánu a soutěž o různorodé ceny měla také velký úspěch, jelikož snad každý si odnesl alespoň jednu pozornost. Všichni zúčastnění si celý den opravdu užili, a navíc získali mnoho zajímavých informací i zkušeností.

G. Vašíčková