E-twinning – mezinárodní spolupráce škol

Národní symboly

Koncem října začala 4. třída pracovat na jednom z dalších zahraničních projektů. Letos jsem s dětmi otevřela téma národních symbolů. Do tohoto projektu, který vede Agniezska Jankowska z Polska, se přihlásilo 44 učitelů ze 17 evropských zemí. Každá škola se na začátku projetu představila a do společného virtuálního prostředí přidala pár fotografií nebo videí o tom, kde žijí, jak vypadá jejich škola a třída. Některé školy představili i své studenty – naše nové zahraniční kamarády. Prvním úkolem pro všechny zúčastněné bylo představení vlajky, znaku a hymny své vlasti. Čtvrťáci se, s vervou jim vlastní, pustili do výroby vlajky a znaku. S výsledkem své práce byli spokojeni, očička jim svítila a s úsměvem na tváři sledovali video vytvořené pro naše zahraniční spojence. Společně jsme naši prezentaci uložili do virtuálního prostředí a teď čekáme, až se i my budeme moci pokochat prací ostatních.

P. Řeháková

Mohlo by Vás dále zajímat...