Putování za včelkami

Víte, jak poznáme jaro? Začneme potkávat včelky. Mají fascinující život. Na to, jak jsou malinké jsou neskutečně pilné. Proto také někdy říkáme dětem: „Jsi pilná jako včelička.“ Pojďme se podívat, jak si prvňáčci užili den se včelkou. Poznali její život, domov, i surovinu, kterou vyrábějí – med.

Počasí nám moc nepřálo, ale stejně jsme se vydali na putování za životem včel k panu Dostálovi. Děti byly netrpělivé a představovaly si, co je čeká. Cíl cesty jsme velice dobře poznali. Pan Dostál nás čekal s připravenými rekvizitami a povídání mohlo začít. Děti se dozvěděly o obyvatelích úlu, jakou mají dané včelky práci, kdo pečuje o matku, kdo se stará o bezpečnost jejich domova. Jak vzniká med a jaká dlouhá cesta je s jeho výrobou spojena. Ochutnávka medu byla sladkou perličkou naší návštěvy. Než jsme se rozloučili, zašli jsme se podívat, za býky na pastvu. Kdo ví, třeba si příště budeme povídat právě o nich.

Velké poděkování posíláme panu Dostálovi, za vyčerpávající informace ze života včel.

J. Křenková

 

Mohlo by Vás dále zajímat...