Slavnostní předání Slabikáře v 1. třídě

Páteční den 24. listopadu byl pro všechny prvňáčky velmi důležitý. Písmenková královna navštívila třídu plnou natěšených dětí, aby jim mohla předat poklad, který byl schovaný v truhle.

Proč Písmenková? To je přeci jednoduché. Vládne v království za několika horami, kopci a řekami. V jejím království jsou všichni chytří a umí číst. Nebylo to tak vždy. Před mnohými lety se v říši objevil malý chlapec, který číst, psát a počítat neuměl. Protože byli lidé v říši velice milí, naučili ho číst. Od té doby nikdo v říši nesmutnil.

Prvňáčci také museli projít zkouškou písmenek, slabik, větiček. Za každý správně splněný úkol získali pomyslný zlaťák, který mohli vyměnit za klíček k pokladu. Všechny děti nakonec vyřkly zaklínadlo a truhlu otevřely. Překvapením byly Slabikáře, které je budou provázet při poznávání dalších písmenek.

J. Křenková

Mohlo by Vás dále zajímat...