Dětská univerzita v Pevnosti poznání Olomouc aneb dojíždění za poznáním a statečnost malých badatelů

Pevnost poznání Olomouc se chystá na velké finále Dětské univerzity, které slibuje nejen oslavu znalostí, ale také příběhy odvážných cestovatelů. Vybraní žáci od 3. do 5. třídy se každou středu vydávají na vzrušující vzdělávací cestu, avšak někdy čelí překážkám dojíždění vlakem.

Děti ukazují svou statečnost a odhodlání dosáhnout Pevnosti poznání za každou cenu. Jejich dobrodružství zahrnovalo osm nezapomenutelných přednášek, které odkryly tajemství Houbového guláše, zavedly je za zdi kláštera, představily jim svět chemie a objevování, až po znalostní výlet do světa zdraví a pohybu. Jedna z nezapomenutelných lekcí byla „Uč se pohybem “, kde děti nejen poznávaly anatomii, ale i tancovaly a zkoušely opičí kousky na připravené dráze.  Další témata zahrnovala léčivé rostliny, demokracii a jako poslední přednáška, která je ještě čeká, bude moderní trend podcastů.

S blížícím se datem závěrečné promoce 6. prosince, se stává každá minuta pro děti cennější. Nejenže musí zvládnout poslední domácí úkol, ale také se připravit na slavnostní převzetí diplomu, což je pro ně výzva, kterou se těší dokončit.

Dětská univerzita v Pevnosti poznání Olomouc se tak stává symbolem odvahy, vytrvalosti a touhy po poznání. Tato skupina malých badatelů stále dokazuje odvahu překonávat náročné cesty vlakem i nástrahy vzdělávání, aby dosáhla svého cíle.

P. Řeháková, D. Kačerovská

 

Mohlo by Vás dále zajímat...