Školní výlet – 4. třída – 2. den

Noc byla tichá a nás čekal další nabitý den. Vstávat, uklidit, umýt, nasnídat, sbalit batůžek a vyrazit. Kam? Do jídelny pro výtečný oběd a pak hurá autobusem na den dětí u pevnosti Adam. Na Adamu děti čekal pravý a nefalšovaný vojenský branný závod. Startovaly ve skupinách po třech. Všichni se snažili, stříleli, přelézali, podlézali, plazili se, zneškodňovali minu a ošetřovali zraněné. Do cíle všichni přiběhli spokojeni a šťastni. Třešničkou na dortu byly stupně vítězů. Honza Kot, Boban Zezulka a Pája Okrouhlický vybojovali krásné 3. místo. Jenže to stále ještě nebylo vše. Družstvo BORCI, složené z Jirky a Matyáše Svobody, spolu s Ondrou Markem, nejenže vyhráli závod ve své kategorii, ale obsadili i příčku nejvyšší. Závod doběhli v absolutně nejkratším čase. Do školy si odvezli putovní bunkr, který se pokusí příští rok obhájit a přivést znovu zpět. Držme jim pěsti. Cestou zpět si někteří únavou zdřímli, aby měli sílu na úklid chaty. Vše jsme společně zvládli a další noc strávíme každý ve své posteli.

P. Řeháková

Mohlo by Vás dále zajímat...