Exkurze Praha – 4. třída

Ráno 31. 5. jsme vyrazili do Prahy. Jeli jsme tam Leoexpresem. Když jsme dorazili na hlavní nádraží, šli jsme po památkách: např.: Pražský hrad, Karlův most, Petřín, Václavské náměstí a tak dále. Pak jsme se rozdělili do skupinek a šli jsme nakupovat na trhy. Byly tam dokonce i trdelníky. Viděli jsme i Staroměstský orloj s apoštoly. Dokonce jsme šli i do McDolnalds. Pak jsme naskočili na vlak a jeli do Ústí nad Orlicí, kde každého někdo vyzvedl. Jsou to nejhezčí vzpomínky na světě.

Markéta Vávrová

 

Dne 31. května jsme se vydali do Prahy. V Praze jsme vyjeli lanovkou na Petřín a měli jsme velký rozhled na Prahu. Na Petříně jsme vyšli rozhlednu, která má 299 schodů a 50 metrů. Když jsme slezli, tak jsme šli do zrcadlového bludiště. Potom jsme se šli podívat na výměnu stráží. To se mi moc líbilo. Také jsme navštívili Pražský hrad, Katedrálu sv. Víta a Karlův most. Na Havelském tržišti jsem si koupil magnet a lázeňské oplatky. Cestou zpátky jsem hrál hru s Honzou. Výlet se mi moc líbil.

Ondřej Marek

 

Dne 31. května jsme se vydali do našeho hlavního města. Ve vlaku jsme seděla s holkami a jedly jsme tam brambůrky a stripsy. Když jsme vystoupili, tak jsme šli na Petřín, zrcadlové bludiště a Karlův most.  Nejvíc nej bylo, když jsme na Václavském náměstí potkali Freescoota z Like Housu 2 a udělala jsem si s ním fotku. To byl můj nejlepší zážitek.

Natálie Hrdinová

 

Dne 31. 5. v 6:25 ráno přijel vlak a frčeli jsme do Prahy. Když jsme přijeli do Prahy, tak jsme šli na lanovku, která nás vyvezla na Petřín. Vyšla jsme až nahoru. Pak jsme šli do zrcadlového bludiště, které bylo hned vedle. Sešli jsme z kopce na Pražský hrad, kde byla i kašna s penězi. Pak jsme čekali a čekali, až jsme se dočkali. Přesně v pravé poledne se vystřídala Hradní stráž, troubily trumpety a bubnovaly bubny. Společně jsme sešli do Nerudovy ulice, do „Mekáče“ a na Karlův most. Došli jsme až na Havelské náměstí, kde jsem si koupila magnet s nápisem a obrázkem Prahy. Podívali jsme se na Staroměstský orloj, kde se točili apoštolové. Na Václavském náměstí potkaly moji spolužáci nějakého populárního týpka. Vydali jsme se na metro a na nádraží jsme si koupila obří lízátko. Na vlakovém nádraží v Ústí nad Orlicí nás vyzvedli naši rodiče.

Tereza Smejkalová

Mohlo by Vás také zajímat...