Přežití v přírodě – 5. třída

Ve čtvrtek 16. 6. v 15:00 jsme začali. Šli jsme túru a hráli hru “klíště”. Došli jsme k chalupě a za ní bylo místo, kde jsme si opekli buřty, špekáčky atd. Připravili jsme klacky, paní učitelka někam odběhla, dala nám pět minut, pak jsme šli za ní na Červený vrch a tam jsme ji potkali jako babičku, která nám řekla, že když vyřešíme hádanku, tak dostaneme poklad. Pak jsme šli opékat buřty , měli jsme problém s uhašením, pak jsme šli postavit stany, byli jsme před tím chvíli v tělocvičně a až jsme postavili stany, šli jsme spát. Druhý den jsme se nasnídali, složili stany, šli do kempu a hráli míčové hry a na oběd byl konec.
Rudolf Valenta
Ve čtvrtek 16. 6. jsme se sešli v 15:00 před školou, když jsme se konečně všichni sešli, šli jsme do kempu. Na Myslivecké chatě jsme si připravili opékače a šli jsme na Červený vrch. Tam jsme potkali paní učitelku jako starou babičku a hledali jsme poklad. Šli jsme potom k Crku a celou dobu jsme hráli “klíšťata”. Nakonec tohoto dne jsme u Myslivecké chaty opékali buřty, jak jsme je doopékali, tak jsme to museli počůrat, jenže všichni měli za chvíli prázdno, ale naštěstí přišli dva starší kluci a ti to dohasili. Ještě jsme si hráli v tělocvičně a stavěli si stany. Dne 17. 6. jsme se vzbudili kolem šesté, snídaně byla kolem sedmé ráno, potom jsme vše uklidili a šli jsme do kempu hrát míčové hry. Pak jsme šli na oběd a domů.
Jan Šebrle.
Akce začala 16. 6. a skončila 17. 6. První den jsme se vydali na menší túru, na které jsme hledali poklad. Šli jsme i kolem pastvy s ovečkami. Při cestě zpátky jsme si opekli buřty a pak jsme se stavili v kempu na zmrzlinu. Když jsme byli na náměstí, začalo hodně pršet, nikdo nevěděl, kdy déšť přejde. Když déšť ustal, šli jsme do tělocvičny. Potom jsme si postavili stany. Ráno jsme měli ke snídani buchty, muffiny a teplý čaj. V pátek jsme hráli pozorovací hru a taky jsme šli do AZASu, kde jsme hráli fotbal a beach volejbal.
Tomáš Marek

Mohlo by Vás také zajímat...