Kulturní zážitek – Folklorní slavnosti

Všichni žáci naší školy měli dnes výborný kulturní zážitek. V tělocvičně naší školy na nás čekalo překvapení v podobě dvou folklorních souborů. Jeden přímo z naší obce – JITŘENKA a druhý až z daleké Ameriky. Folklorní soubor z Tennessee sklidil obdiv a nadšení všech malých i velkých diváků. Děkujeme Terezce Drobné za provedení programem a všem vystupujícím za pěkný kulturní zážitek.

Kolektiv učitelů ZŠ

 

FS Jitřenka z Dolní Čermné

Folklorní soubor byl založen v roce 1995, protože na Čermenských slavnostech chyběl hostitelský soubor. Za dobu svého trvání rozdávala Jitřenka radost z lidových tanců i písniček po celém světě (Slovensko, Polsko, Chorvatsko, Itálie, Slovinsko, Chorvatsko, Německo, Lotyšsko, Bulharsko, Kostarika, …) Soubor ve své tvorbě čerpá hlavně z původních pramenů podorlického regionu.

 

Cripple creek cloggers (Murfreesboro – Tennessee – USA)

Soubor založen v roce 1967. Cílem souboru je zachování, prezentace i výuka tradičního tance s ,,clogging,, krokem typický v oblasti Apalačských hor. Clogging znamená důrazné došlapování botami tanečníků na tvrdý povrch. Tanec zaujal svou dynamikou, dravostí a v kombinaci s dobrou hudbou se stal nezapomenutelným zážitkem.

 

Mohlo by Vás dále zajímat...