Microtela 2022

Soutěž Microtela vznikla díky podpoře města Lanškroun a společenství úspěšných průmyslových firem na Lanškrounsku. Jejím cílem je podněcovat co nejvíce mladších žáků k odhalování a rozvíjení jejich tvůrčích schopností a schopnosti svoji práci prezentovat veřejnosti.

V pátek 20. 5. 2022 se ve městě Lanškroun konal 3. ročník této soutěže. Letos se jí zúčastnilo 150 dětí ze základních škol Lanškrounska, které vytvořly 65 týmů.

I my jsme na tuto soutěž vyrazili a do každé kategorie nasadili svoje koně. A jak to všechno dopadlo uvidíte na našich fotografiích. 😉

Kategorie micropočítač I pro děti z 1. stupně:

Petřínská rozhledna: 1. místo – Jakub Tlapák, Daniel Krsek, Vojtěch Šedý (4. tř.)

Kubíček mediální hvězdou – rozhovor pro OIK TV.

Koloběh vody: Jan Kot, Filip Šebrle (4. tř.)

Krevní oběh: Jan Šebrle, Šimon Novák, Tomáš Suchý (5. tř.)

Kategorie projekty (1. stupeň) – 4 témata: Odraz 30leté války na Lanškrounsku, Oprava staré hračky, Zapomenutá řemesla a Příběh regionální firmy.

Kočí – zapomenutá řemesla – 3. místo – Anežka Kyšperková, Karolína Zalužanská (5. tř.)

Farmář – Eliška Křivohlávková, Monika Matějíčková  (5. tř.)

Kategorie Fischertechnik (1. stupeň)

Tým:  Dominik Mareš (3. tř.), Šimon Bílý (3. tř.) – 3. místo

Další tým: Adam Hašek (3. tř.), Martin Hejl (3. tř.)

Kategorie Ozobot

Tým: Tereza Smejkalová (4. tř.), Antonín Mareš (5. tř.) – 1. místo

Všem zúčastněným patří velká gratulace za práci kterou odvedli!

P. Řeháková