„Neviditelná Praha“ – 7. ročník

Dne 8. 6. se naše třída vydala na školní výlet vlakem do Prahy. Po vystoupení z vlaku jsme šli přes Václavské náměstí na Staroměstské, kde jsme pozorovali právě odbíjející orloj. Dále jsme pokračovali směrem na Karlův most, kde jsme obdivovali výhled na řeku Vltavu. Poté už jsme stoupali Malou Stranou, minuli dům Jana Nerudy, směrem k Hradu. Zde jsme počkali na výměnu stráží. Z hradeb jsme viděli téměř celou Prahu jako na dlani.

Po nahlédnutí do perly gotiky – katedrály Sv. Víta jsme sestupovali po „starých zámeckých chodech“ směrem k metru. Odtud jsme se projeli zpět na Václavské náměstí, kde jsme měli rozchod. Mnozí jej využili k nákupům nebo k návštěvě fast foodu.

Poté jsme se přesunuli k Novoměstské radnici, kde se nachází trvalá expozice – Neviditelná výstava. Na vlastní kůži jsme si vyzkoušeli, jaké je to být nevidomým v běžném životě a jaká úskalí musí člověk prožívat.

M. Brettlerová

Mohlo by Vás dále zajímat...