Dopravní kurz – 4. třída

Čtvrtá třída absolvovala kurz dopravní výchovy. Žáčci si ve třídě nejprve připomněli pravidla silničního provozu, která na závěr dne zúročili v závěrečném testu. Praktické dovednosti si ověřili hned další týden na dopravním hřišti. Nebylo jednoduché jezdit úplně bez prohřešků proti pravidlům, ale všichni nakonec svou jízdu po dopravním hřišti zvládli. Cyklisté si také vyzkoušeli jízdu zručnosti, u které se všem mísili různé pocity – nervozita, chuť, obava, radost, zklamání, hrdost. S pekelným soustředěním to všechny děti zvládly, některé dokonce bez jediné chybičky. Celá třída odcházela domů s úsměvem na tváři, s odměnou, a hlavně s průkazem mladého cyklisty. Děkujeme skvělé instruktorce Mgr. Miladě Kůrkové za provedení celým kurzem.

Petra Řeháková

 

Mohlo by Vás dále zajímat...