Tajný výlet a nová přátelství

Druháci se 19. 6. vydali na tajný výlet. Věděli jen to, kdy vyrážíme a také to, že mají mít s sebou v batůžku baterku. Společně jsme vyrazili autobusem směr Lanškroun. Na autobusovém nádraží nás s úsměvy na tvářích vítali žáci druhé třídy z Výprachtic. Společně jsme se vydali na dobrodružnou výpravu k zámečku u Rudoltic. Cesta byla plná radosti. Celou dobu jsme hráli nejrůznější hry, které nás nejen bavili, ale také nám při nich rychle ubíhal čas. Když jsme dorazili k zámečku, posilnili jsme se svačinou, kterou jsme si přinesli. Poté jsme si zahráli několik her, abychom se s kamarády z Výprachtic lépe poznali a vytvořili tak ještě pevnější přátelské pouto. Nakonec jsme se vydali na prohlídku zámečku, kde nás přivítala paní kastelánka Krasava Šerkopová. S velkým nadšením nám vyprávěla o historii zámku, knoflíkovém rekordu a její každodenní práci. Provedla nás majestátní věží, odkud byl výhled do okolí, a poté nás zavedla do tajemného sklepení. Všude létali netopýři a každý kout dýchal historií. Někteří z nás pociťovali špetku strachu ve věži, jiní zase ve sklepě, ale všichni jsme překonali své obavy a užili si prohlídku naplno. Po této exkurzi jsme se vydali zpět na sluncem zalitou cestu k autobusu. Cesta zpět byla plná dojmů a sdílení zážitků. Všechny děti se už teď nemohou dočkat, až se zase společně setkáme a prožijeme další nezapomenutelná dobrodružství.

P. Řeháková

Mohlo by Vás dále zajímat...