Prvňáčci učili děti ve školce

Bee-Bot „VČELKA“ je programovatelný robot s jednoduchým ovládáním, je to ideální didaktická hračka pro rozvoj logického myšlení, prostorové představivosti, plánování a rozvoj základních matematických dovedností. S jeho pomocí děti pochopí algoritmy a mohou si vymyslet a vyzkoušet jednoduché programy. Bee-Bot je skvělá didaktická pomůcka pro předškoláky. Pomáhá žákům rozvíjet jejich prostorové povědomí tím, že si musí představit nejlepší cestu, aby interaktivní robot dojel do požadovaného bodu. Později jim Bee-Bot může pomoci, když se seznamují s různými zvířaty, abecedou, učí se základům sčítání a odčítání nebo o geografii a stavbě lidského těla.

Školkáčci se naučili básničku o včelce, vyzkoušeli si být robotem, poslouchat příkazy a v závěru hodiny si s velkou pomocí prvňáků, kteří se na chvilku stali učiteli a učitelkami, naprogramovali cestu do určeného cíle. Školkáčky práce bavila a prvňáčci byli hrdí, jak vše zvládli.
P. Řeháková

Mohlo by Vás dále zajímat...