Procházka ke krmelci

Ve středu 1. března se žáci 5.třídy vydali na procházku do lesa, aby nakrmili zvířátka. Dobře víme, že nesprávným výběrem potravy bychom jim mohli ublížit. Páťáci neriskovali a měli dobře nastudováno, co patří a co rozhodně nepatří do krmelců lesních zvířat.

Nasbírané kaštany donesli do školy a jenom čekali na vhodnou příležitost, k návštěvě remízku nedaleko fary, kde je v málem lesíku vybudovaný krmelec pro zvířata.

Cestu dobře znají, hodně z nich chodí v letě na procházky a skupinka kluků tam má vybudovaný svůj bunkr. Potichu jsme došli ke krmelci, nasypali kaštany a podívali se po okolí.

Počasí bylo nádherné, procházka splnila svůj účel a každého hřál pocit, že udělal dobrý skutek. Pak už jsme pospíchali do školní jídelny na zasloužený oběd.

M. Faltejsková