Návštěva hudebníka Radima Zenkla

V naší škole jsme dne 27. 2. 2023 uvítali významného hosta. Hudebník Radim Zenkl nás pozval k virtuální cestě kolem světa se zastávkami na všech osídlených světadílech, kde nám zahrál ukázky tradiční lidové hudby na místní nástroje.

Děti byly vyzývány k hudební spolupráci: tleskaly, dupaly, pleskaly, hrály a zpívaly ze všech sil.

Společně s panem Zenklem jsme si zopakovali zeměpis, dějepis, hudební názvosloví a seznámili jsme se, jak pozoruhodně hrají etnické flétny: fujara, dvojačka, didgeridoo, koncovka, havajská nosní flétna a další. A samozřejmě nesměl chybět jeho dominantní hudební nástroj – mandolína.

Pan Radim Zenkl je syn u nás známého Luďka Zenkla, autora populární učebnice ABC hudební nauky a profesora na Pedagogické fakultě v Ostravě. On sám žil přes třicet let v USA a koncertuje po celém světě jako sólista na mandolínu a různé flétny. Vynalezl vlastní styl hry na mandolínu.

Setkání s tak významným hudebníkem bylo pro žáky zajímavé, určitě obohacující a třeba i někoho motivoval k tomu, začít hrát na hudební nástroj.

P.  Řeháková

 

JAK SE NÁM TO LÍBILO – podívejte se 😉

 

Mohlo by Vás dále zajímat...