Polsko český projekt přeshraniční spolupráce

Jednou z částí projektu byla návštěva českých dětí v polském Dzierzoniewe. Celý jeden týden strávilo 10 dětí čtvrté třídy u našich severních sousedů v Polsku.
Na každý den byl přichystán program až do podvečera. V pondělí si vyzkoušely znalosti ze zeměpisu a přírodovědy, v úterý navštívily poutni místo a po několikakilometrovém pochodu s panem hajným se ocitly u rybníčka Sluneční přístav . Ve středu navštívily krásnou knihovnu, kde byl workshop s výrobou papírových dekorací a pak následovala agroturistika na statku. Děti si vykopaly brambory, natrhaly kukuřici a nakrmily zvířátka. Ve čtvrtek je čekal super program s hasiči, kde si vyzkoušely něco z první pomoci a dokonce hydraulické kleště. Odpoledne bylo v mini skanzenu a se zvířátky a především děti předvedly to, na co se chystaly několik večerů- prezentacii o naší obci a okolí a zahrály pověst a Čechovi a Lechovi a pohádku O perníkové chaloupce. Moc se jim to povedlo. V pátek byl zase skvělý program ve vsi ” s kulatým zámkem” . Pomocí indicií si děti našly poklad, střílely z luku, tančily středověký tanec s kostými a namalovaly erby.
Den byl hned pryč a tak zbyla hodinka na fotbálek, hodinka na školu a před večerkou ještě pár her.
Jednou větou…UŽILY SI TO BÁJEČNĚ !

D. Kačerovská