Den pro školu

To je název projektu, do kterého se zapojují lidé z praxe. Dochází k propoje odborníků, kteří jsou zapojeni do vyučování formou diskusí, workshopů a dalších aktivit, které dětem pomáhají spojit si teorii s praxí. Mluví s dětmi o tom, co děla v práci, nebo vyprávějí svůj příběh. Jsou mezi nimi manažeři, ,,ajťáci, podnikatelé, vědci, právníci, ale také zpěváci, hasiči, kadeřníci, trenéři nebo zlatníci. Do Dolní Čermné jsme si pozvali pana Marka Elznice. Vystudoval Fakultu informačních technologií na ČVUT, kde se naučil pracovat s technologiemi. Dnes se věnuje hlavně řízení IT projektů, analýze, návrhu a testování. Součást jeho práce je i umožnit ostatním dělat jejich práci na maximum. S našimi žáky mluvil o výběru povolání, co obnáší studium a práce s technologiemi, co se vlastně skrývá za zkratkou IT nebo ,,k čemu jim v životě bude tedy ta matika”. Na závěr se rozproudila diskuse, kde děti zajímalo opravdu všechno – např. jakým autem přijel, které země navštívil, jaké jazyky umí, jaký je jeho plat, kolik času je potřeba na vývoj nové aplikace… 

Děti poslouchaly velice pozorně a já doufám, že jim povídání pomůže ujasnit si, co by chtěly jednou v životě dokázat a co pro to musí udělat. 

Z. Pupíková  

Mohlo by Vás také zajímat...