Po stopách volně žijících zvířat

Rostislav Bartoň, fotograf s nezdolnou vášní pro přírodu, vstoupil do světa fotografování v roce 2014 a od té doby neustále rozšiřuje své hranice. Podobně jako mnoho dalších, i on se poddal kouzlu té černé skříňky, která dokáže zastavit okamžik a zachytit kouzlo přírody.

Naši žáci se s ním měli možnost setkat při besedě s názvem: Po stopách volně žijících zvířat, kde spojil promítání s fascinujícími příběhy o svých dobrodružstvích. Je to jako pohádka, když popisuje, jak mu Ježíšek nadělil maskovací stan, z něhož pak vycházejí tak úžasné snímky.

Ve své skrýši, kam se musí tichounce zavrtat, tráví hodiny čekáním. Když byste ho potkali v lese, zahaleného do maskovacího převleku, kterému se říká hejkal, určitě byste se polekali. Ale právě v této tiché pozorovatelské roli nachází fotograf Bartoň svou největší sílu – v umění zachytit křehké momenty přírody, které by jinak unikly lidskému pohledu.

 

Kolektiv učitelek 1. stupně

 

Mohlo by Vás také zajímat...