Oslava svatého Patrika v hodinách anglického jazyka

18. a 19. března jsme si na naší škole připomněli svátek svatého Patrika. V hodinách anglického jazyka si žáci vyzkoušeli různé aktivity, získali mnoho informací o tomto svátku.

Jednou z podmínek bylo – přijít do školy v zeleném oblečení.

Na začátku školního dne, si naši žáci radostně oblékli své zelené oblečení. Zelené barvy jsou důkazem jejich nadšení pro nadcházející den. V hodinách angličtiny se vydáváme na cestu, abychom prozkoumali bohatou historii a tradice spojené se svátkem svatého Patrika.

Během hodin se žáci také učí irské fráze. Všechny tyto aktivity pomáhají žákům lépe pochopit irskou kulturu a tradice a zároveň se učit anglicky.

St. Patrick’s Day je pojmenován po svatém Patrikovi, ochránci Irska, který přivedl křesťanství do země v 5. století. Tento den je považován za den jeho úmrtí a je slaven jako svátek jeho památky. Na počest svatého Patrika jsou v Irsku každoročně pořádány průvody, festivaly a různé kulturní akce.

Oslava svatého Patrika ve vyučovacích hodinách přináší nejen zábavu, ale také posiluje porozumění a respekt k různým kulturám a tradicím. Je to skvělá příležitost pro žáky prozkoumat svět anglického jazyka a zároveň objevit bohatství irského dědictví.

M. Faltejsková

Mohlo by Vás také zajímat...