Nemilé překvapení pro skupinu žáku 9. třídy

Snažíme se, aby se mladí lidé co nejvíce zajímali o své okolí a prostředí, ve kterém žijí, a abychom v nich již od raného věku podpořili vědomí, že má smysl se aktivně zapojovat ve prospěch rozvoje komunity, ve které žijí. Výchova k dobrovolnictví je tak důležitou součástí rozvoje každého člověka a velkou investicí do budoucnosti celé společnosti. 

Pouhá snaha dětí však často nestačí. Žáci naší školy se rozhodli v rámci celostátní akce „Pomáhám, protože chci“ umýt popsanou zastávku. Šest žáků deváté třídy tak po 7hodinové výuce, ve svém volném čase, vyrazilo k zastávce „Dolní Čermná – u Rybníka“. A dílo se narámně vydařilo – pokreslenou zastávku krásně vyčistili a od stop po vandalismu a vulgárních vzkazů byla knepoznání. 

Druhý den odpoledne na ně však čekalo nemilé překvapení. Zastávka byla opět pokreslená. Vandal, snad ve snaze být komický, zanechal vzkaz: „Byl jsem zde a přijdu zas, vzkaz píše Fantomas“. 

Milí rodiče, mějte přehled o volnočasových aktivitách svých dětí. Nehledě na jejich věk – ať už se jedná o předškoláky, školáky či středoškoláky. Ať můžeme, podobně jako naši žáci, mít radost z našeho okolí. 

Závěrem bychom také rádi vandalovi zanechali vzkaz: „Nenič cizí majetek, a zastávku vrať do původního stavu“. 

Marie Faltejsková

Mohlo by Vás dále zajímat...