Vítězný výlet do Brna

Výherci v soutěži Microtela uzavřeli letošní ročník soutěže výletem, který byl součástí výhry. Plný autobus dětí vyrazil v pátek 2. 6. z Lanškrouna směrem na Brno. Naším cílem bylo Science Centrum VIDA, kde si děti prohlédly a vyzkoušely nespočet interaktivních exponátů, které zahrnují fyziku, chemii, biologii, matematiku a mnoho dalších oblastí vědy. Po společném obědě jsme se přesunuli do Technického muzea v Brně, kde pokračovala naše výprava za poznáním. Klukům se nejvíce líbilo v oddělení výpočetní techniky, kde si zahráli spoustu her, které byly vymyšleny před mnoha lety. V technické herně jsme vyzkoušeli řadu pokusů a funkčních modelů z mechaniky pevných těles, plynů a kapalin, akustiky, optiky, elektřiny a magnetizmu. Unavení, vyčerpaní, ale spokojení, jsme se v podvečer vrátili zpět do Lanškrouna. Výlet se moc vydařil a všichni už se těší na další ročník MICROTELY.
P. Řeháková

Mohlo by Vás dále zajímat...