Jak se vzdělávají učitelé…

IT konference – Počítač ve škole a velká hlavolamová soutěž

V pondělí 27. 9. jsme vyrazily na třídenní konferenci Počítač ve škole, která nám má pomoci se zavedením nového pojetí informatiky do hodin IT. Nejen, že jsme se naučily hodně nových věcí, poznaly mnoho lidí, zkusily ohromnou spoustu manuálních činností perfektních do výuky informatiky, také jsme si zasoutěžily…a dokonce jsme obsadily krásné druhé místo z 19 týmů, složených z IT učitelů!

Úkol pro nás zněl jasně, stručně a výstižně!

,,Pojďte si sami vyzkoušet to, k čemu bychom měli vést naše žáky, tedy základy algoritmizace, prostorovou představivost, kreativitu, týmovou spolupráci a v neposlední řadě i vytrvalost a trpělivost :-)“

Složit hlavolam, natočit v týmu videonávod ke složení, vtipně ho okomentovat a nahrát na stránky konference.

K tomuto úkolu jsme se postavily s vervou nám vlastní a vytvořily jsme práci, která se líbila nejenom porotě. Sladká výhra byla jen třešničkou na dortu inspirativních třech dní.

Pupíková, Kubová, Řeháková

 

 

 

 

 

Mohlo by Vás dále zajímat...