Finanční gramotnost ve 4. třídě

 

V průběhu měsíce května se naše třída zabývala tématem finanční gramotnosti. Žáci získali náhled do problematiky financí. Ukazovali si, jak vypadají naše bankovky a mince a dozvěděli se něco o ochranných prvcích na našich bankovkách. Odhadovali ceny potravin a srovnávali je s cenami v obchodě. Povídali jsme si, jak správně zacházet s penězi v různých životních situacích. Vyvrcholením tohoto povídání byl nákup surovin v obchodě Qanto a příprava několika jídel ze studené kuchyně.

Děti ve skupinkách vyráběly tyto pochoutky:

1. Obložené chlebíčky s vajíčkovou pomazánkou

2. Výtečné česnekové jednohubky

3. Sladké jednohubky s nutellou a banánem

4. Piškoty máčené v čokoládě se zdobením

5. Osvěžující mrkvový salát s jablkem

 

Doufám, že si děti z tohoto povídání odnesly spoustu znalostí a dovedností, které budou uplatňovat ve svém životě.

I. Moravcová

  

Mohlo by Vás dále zajímat...