Exkurze do Poslanecké sněmovny

Ve čtvrtek 11.5. jsme se s žáky osmé a deváté třídy zúčastnili exkurze do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky v Praze. Naše cesta začala již v 6 hodin ráno, všichni se dostavili včas a plni očekávání jsme vyrazili. Po deváté hodině jsme vystoupili v Praze a tramvají dál pokračovali směrem do Poslanecké sněmovny.

Po bezpečnostní kontrole, která probíhala při příchodu do sněmovny nás přivítal pan poslanec se svojí asistentkou. Nebyla to pouhá prohlídka interiéru a exteriéru sněmovny, ale zároveň nás čekala soutěž o poklad. Všichni se snažili správně odpovědět na otázky a po získání indicií jsme objevili krabici s pokladem uloženou v kapli sněmovny. Navštívili jsme čtyři paláce, které jsou součástí celého komplexu, podívali jsme se na místa, která bývají běžné veřejnosti skryta a vyslechli jsme si spoustu zajímavých informací o fungování Poslanecké sněmovny. Také jsme si vyzkoušeli hlasování přímo z křesel skutečných poslanců a nahlédli jsme do soukromí některých z nich.

Následovalo rozloučení a přesun na Václavské náměstí, kde byl dlouho očekávaný rozchod s občerstvením. Pak už jen cesta domů vlakem a autobusem, při které byli všichni rádi, že už konečně sedí a někteří by i zaspali svoji zastávku.

p. uč. P. Boháčová, M. Faltejsková a A. Růžičková

 

Mohlo by Vás také zajímat...