Dopravní soutěž mladých cyklistů

Okresní kolo dopravní soutěže mladých cyklistů proběhlo ve čtvrtek 18. května na dopravním hřišti v Lanškrouně. Soutěžní družstva změřila své dovednosti ve 4 disciplínách: jízda na dopravním hřišti, jízda zručnosti mezi překážkami, vědomostní test z pravidel silničního provozu a první pomoc. Naše škola byla zastoupena v obou kategoriích smíšenými družstvy – vždy dva chlapci a dvě dívky. V I. kategorii (žáci 10 – 11 let) soutěžilo družstvo ve složení Nikola Hrdinová, Karolína Zalužanská, Ondřej Marek, Filip Šebrle. Ve II. kategorii (žáci 11 – 15 let) závodili Natálie Hnátová, Natálie Moravcová, Daniel Krsek a Jiří Svoboda. Obě družstva ve svých kategoriích obsadila úžasné 1. místo. Nejúspěšnějším chlapcem soutěže v I. kategorii byl vyhlášen Filip Šebrle a ve II. kategorii Jiří Svoboda, nejlepší dívkou II. kategorie Natálie Moravcová . Obě družstva budou reprezentovat náš okres na krajském kole v Pardubicích, které se koná 24. května. Gratulujeme a přejeme hodně úspěchů!

M. Sklenářová, A. Růžičková

Mohlo by Vás dále zajímat...