Dopravní soutěž mladých cyklistů

Okresní kolo dopravní soutěže mladých cyklistů proběhlo 13. 5. 2024 v Lanškrouně. Družstva změřila své dovednosti v disciplínách: jízda na dopravním hřišti, jízda zručnosti mezi překážkami, vědomostí test z pravidel silničního provozu a první pomoc. Naše škola byla zastoupena v obou kategoriích smíšenými družstvy – vždy dva chlapci a dvě dívky. V 1. kategorii (žáci 9 – 11 let) soutěžilo družstvo ve složení Mathias Kalous, Samuel Jindra, Edita Bednářová a Štěpánka Marešová. Naši benjamínci se umístili na 1. místě. Ve 2. kategorii (žáci 12 – 15 let) soutěžila hned dvě družstva. Daniel Krsek, Filip Šebrle, Natálie Hnátová, Nikola Hrdinová získali 2. místo. Druhé družstvo ve starší kategorii soutěžilo ve složení: Jiří Svoboda, Ondřej Marek, Natálie Moravcová a Karolína Zalužanská. Soutěžící vybojovali 1. místo. Nejúspěšnější dívkou v mladší kategorii se stala Štěpánka Marešová. Nejlepším chlapcem ve starší kategorii se stal Jiří Svoboda. Nejlepší dívkou ve starší kategorii a nejlepším závodníkem v celé soutěži se s pouhými 6 trestnými body stala Natálie Moravcová. Všem gratulujeme! Obě vítězná družstva budou reprezentovat náš okres na krajském kole v Pardubicích, které se koná 22. května.

 

M. Sklenářová, A. Růžičková

Mohlo by Vás dále zajímat...