Deskové odpoledne s večeří

Vše začalo už den před akcí, kdy jsme si my, druháci, našli recepty, sepsali suroviny a náčiní k přípravě naší večeře. Dopoledne 4. 4. jsme se společně vydali do místního obchůdku, kde jsme vše potřebné na vaření nakoupili. Sešli jsme se po odpolední družině a začali se chystat na akci. Z domů jsme si donesli spoustu oblíbených deskových her a pustili se do jejich vysvětlování a hraní se spolužáky. Když nastal správný čas, rozhodli jsme, že začneme s přípravou večeře. Byli jsme rozdělení do čtyř týmů. Každý tým vařil nebo připravoval jiné jídlo. Chystali jsme palačinky, špagety, tousty a chlebíčky. Když jsme skončili s přípravou a samotným vařením, nachystali jsme velký společný stůl, u kterého jsme hodovali. Byla to královská hostina, u které panovala příjemná atmosféra. Děti si pořádně našťouchly bříška. Stačilo už jen uklidit a vydat se domů do svých postýlek. Poslední úkol nás ještě čeká. Musíme spočítat náklady na přípravu celé večeře a rozpočítat cenu na každého z nás. To snad hravě zvládneme.

 

Druháci s paní učitelkou

Mohlo by Vás dále zajímat...