Čarodějný den v 1. třídě

Letí, letí černý mrak,

ano, ano, je to tak.

Čarodějka v černém hávu,

dneska letí na oslavu.

Do 1. třídy zaskočí,

zábavu tam roztočí.

 

Ráno se před školou objevilo černé mračno a děti z první třídy se proměnily v čaroděje a čarodějky. Byl to strašidelný rej. Vyráběly lektvary bublající, šumící, výbušné a pěnící. Kdo nepřiletěl na koštěti, ten si koště vyrobil a vyzkoušel jeho letecké funkce. A jak to ve škole bývá, také musely vypočítat, kolik se dává do lektvaru prasečích ocásků, zelených žabiček či netopýřích křidélek. Zda mají ve sklenici s nálevem více zelených oček nebo jedovatých hub. Čarodějka Evelína si od dětí nechala upravit šaty a provedla je čtením s porozuměním. Po kouzelnických zkouškách děti odletěly na svých košťatech domů. Letu zdar!

J. Křenková

 

Mohlo by Vás dále zajímat...