Adaptační kurz – 2. stupeň

Druhý stupeň na adaptačním kurzu

Začátek školního roku nemusí být nuda, pokud se hned druhý den celý druhý stupeň vydá na výlet. Naše škola vyrazila 2. září v ranních hodinách na dvoudenní, jak říkají děti, „adapťák“. V čele každého ročníku šla třídní učitelka buď v doprovodu paní asistentky, nebo jiné paní učitelky. Hustá mlha se pomalu rozplývala, žáci plnili úkoly z mobilní aplikace Actionbound a stoupali pomalu na Mariánskou horu, kde si mohli zakousnout svačinku a poté scházeli dolů směrem k Lanškrounským rybníkům. Tentokrát už je doprovázel nádherný výhled na kopečky a sluneční paprsky tančící na strništích zlepšily náladu všem účastníkům. Před obědem došly postupně všechny třídy do tábořiště, kde si připravily chatky na přenocování. Ještě než začal odpolední program, občerstvily se obědem, který si nesly z domu ve svých batůžcích. I přes to, že smažený řízek byl k obědu hlášený až na druhý den, většina dětí měla právě tuhle pochoutku. Heslem: „Řízků není nikdy dost!“ se řídily i některé paní učitelky. Po chvilce odpočinku začal nabitý program plný her, soutěží a lanových hrátek. Každý si našel to svoje. Když se začalo stmívat, seběhly se třídy ke svým ohništím a za zvuku praskajícího dřeva si opekly buřty. S pohledem na poskakující plamínky si děti povídaly, smály se a zpívaly za doprovodu kytary. Ač se mělo jít ve 22:00 hodin na kutě, z chatek bylo ještě chvíli slyšet štěbetání, ale to k tomu nocování se svými kamarády přece patří, ne? Druhý den začal skvělým rautem, na němž si každý našel přesně to, co má ke snídani rád. Následovalo malování třídní vlajky, vymýšlení pokřiků a aktivity se školním psychologem. Hned, co děti snědly oběd, vyrazily se sluncem za zády a už začínajícím babím létem zpět do Dolní Čermné.

G. Vašíčková

 

Mohlo by Vás dále zajímat...