2. třída – Den naruby

Den naruby u druháčků

První červen začal ve třídě druháčků netradičně. Nejprve si všichni připili k svátku šampaňským a kouzlem se proměnili na paní učitelky a pány učitele. Postupně se všichni vystřídali ve své nové roli. Většina se jí zhostila velmi zodpovědně, vzorně se připravili, krásně vysvětlovali, kontrolovali a někdo také zakusil jaké to je obtížné na druhé straně třídy.

Niki: „Mohla bych pomáhat dětem a učit je, aby byly chytrý. Nechtěla bych dávat špatné známky.“

Kuba: „ Bavilo mě to. Vysvětlování bylo těžké.“

Domča: „Líbilo se mi, že psali pěkně. Nelíbilo se mi, že zapomínali háčky.“

Martinka: „ Chci být paní učitelka, protože chci dávat jedničky, ale nechci dávat pětky.

Kája: „Cítila jsem se hezky, protože to byla legrace.“

Vašík: „ Před tabulí jsem měl trochu trému, ale známky jsem dával rád.“

Laduška: „ Bylo to krásné, byla jsem nervózní, nelíbilo se mi, že děti dělaly chyby a vykřikovaly.“

Šíma: „ Chtěl bych být učitel, chtěl bych být hodný učitel, děti jsou šikovné, nechtěl bych být učitel, protože děti neposlouchají a mluví v hodině.“

Simonka: „Líbilo se mi všechno, nelíbilo se mi, že to bylo krátké.“

Nikča: „ Být učitelkou se mi líbilo. Bavilo mě vyvolávat děti a dávat jim hádanky. Mrzelo mě, že některé nedávaly pozor.“