Zlaté ručičky deváťáku

Žáci naší školy se zapojili do mezinárodního česko-polského projektu, který představuje historické památky a osobnosti naší obce a polského města Dzierżoniów. V rámci projektu proběhne online konference mezi naší a polskou školou, při které budeme prezentovat tematické výtvory našich žáků.

Chtěla bych vyzdvihnout šikovnost a kreativitu našich žáků. Práce nad projekty jim zabrala spoustu hodin – kreslili, malovali a získávali informace z různých zdrojů. Konečný výsledek tak skutečně stojí za to.

Portrét Čeňka a Elišky Junkových, nebo portrét známého malíře Jindřicha Štýrského jsou hotová umělecká díla. Autorkou těchto portrétu je žákyně 9.třídy – Liliana Rousová.

Michal Pravda vyrobil model závodního auta, ve kterém závodil

Čeněk Junek, automobilový závodník narozen v Dolní Čermné.

Žáci se hodné dověděli o osobnostech v jejích rodné obci, což je důležité vědět.

Žáci si vyzkoušeli, jak získat a ověřit informace a spoustu se toho dověděli o osobnostech ve své rodné obci. Děkujeme za jejich pečlivou práci a věříme, že pro ně nově nabyté vědomosti budou užitečné.

Příspěvek zakončím citátem od známého spisovatele Marka Twaina: „Jsme tím, co si pamatujeme. Bez paměti mizíme, přestáváme existovat, naše minulost je vymazána.

M. Faltejsková

Mohlo by Vás také zajímat...