Zájezd do Anglie

Ve středu 17. dubna se někteří žáci druhého stupně v doprovodu p.uč. Růžičkové, Faltejskové a Boháčové vydali na dlouhou cestu. Cílem byly britské ostrovy, především hlavní město Velké Británie – Londýn. Cesta autobusem byla náročná a vedla přes Německo, Belgii a Francii. Nejzajímavější byl trajekt z francouzského Calais do britského Doveru, kde některé děti mohly poprvé spatřit moře a zažít plavbu na tak obrovské lodi. Po další jízdě autobusem jsme se dostali do naší vytoužené zastávky ve městě Londýn. Následovala první jízda londýnským metrem a pak jsme již mohli obdivovat krásy Buckinghamského paláce, úchvatnou zeleň parků Green Park a St. James a rozsáhlé Trafalgar Square. Procházka po Westminster Bridge nám poskytla úchvatný výhled na Big Ben a Houses of Parliament. Na závěr dne jsme ještě absolvovali vyhlídku ze 135 m vysokého vyhlídkového kola London Eye. Ve večerních hodinách jsme dorazili na tzv. „meeting point“ a děti čekalo jejich první setkání s hostitelskými rodinami.

Druhý den ráno jsme se opět sešli a po sdělování prvních dojmů naše skupina vyrazila na další výlet, tentokrát do Windsoru. Prohlédli jsme si windsorský hrad a potom již následoval dlouho očekávaný Legoland, kde si děti užily spoustu zábavy. Třetí den na nás čekalo krásné přímořské letovisko Brighton a po napínavé procházce po křídových útesech Seven Sisters jsme se vydali do městečka Brighton s proslulým molem a dětským kasinem. Cestou tam jsme se ještě pokochali nádhernou architekturou Royal Pavilionu a nemohla chybět prohlídka Sea Life, kde mohly děti zhlédnout krmení mořských želv a žraloků, pohladit si hvězdici a spatřit další mořské živočichy v obřích akváriích.

Poslední den začal jízdou metrem do londýnského přístaviště na řece Temži. Z lodi, která slouží jako taxi služba, jsme měli možnost vidět další krásné skvosty britské metropole jako například Tower Bridge, nejvyšší stavbu Londýna s názvem Shard (střep), divadlo slavného Williama Shakespeare – The Globe a další úchvatné stavby. Když jsme dopluli do přístavu, prošli jsme nejstarší část Londýna – Tower of London, následoval přesun do Natural History Museum a poslední nákup suvenýrů. Potom jsme vyrazili směr nultý poledník, který se nachází v blízkosti Královské observatoře v Greenwichi. Nohy už nás všechny bolely, byli jsme tedy rádi, že dalším naším cílem byl autobus směřující zpátky domů do ČR. Nemohli jsme si však nechat ujít jízdu legendárním doubledeckerem a i tento sen se nám vyplnil. Znaveni a plni dojmů jsme se usadili na svoje místa a nezbývalo než přečkat dlouhou cestu zpátky. Ve večerních hodinách jsme se nalodili na trajekt, tentokrát vlny houpaly s lodí o něco víc než minule, ale všichni to zvládli a po opětovném přesunu do autobusu už většina účastníků zájezdu spala.

S několika krátkými zastávkami se nám podařilo „prospat“ až na české hranice a odtud už cesta rychle utíkala až do Dolní Čermné, kde čekali natěšení rodinní příslušníci. Děti byly celý pobyt hodné a neměly problém dodržet stanovená pravidla. Skvělou atmosféru doplnil profesionální přístup pana průvodce Michala Kunerta.

Pobyt jsme si všichni moc užili a třeba zase někdy zavítáme na britské ostrovy.

p. uč. P. Boháčová, A. Růžičková, M. Faltejsková

Opouštíme ČR

Den č. 1

Den č. 2

Den č. 3

 

Den č. 4

 

Jedeme DOMŮ!!!

 

Mohlo by Vás dále zajímat...