Volba povolání

Žáci 9. třídy se v listopadu testovali v programu COMDI. Jedná se test na pracovní a profesní diagnostiku, který obsahuje 600 otázek. Odpovědi žáků jsou vyhodnocené profesionály v daném oboru. Každý testovaný poté obdrží výsledné tabulky a grafy s komentářem, jaké je jeho profesní zaměření. Modul A, který je určen pro žáky základních škol, našim žákům zaplatilo Společenství firem Lanškrounska, které pravidelně podporuje naši školu. Testování by mělo žákům pomoci s výběrem střední školy.

Ve středu 6. prosince se žáci 9. třídy vydali na Úřad práce do Ústí nad Orlicí, kde nás paní Iva Tomšová seznámila s chodem úřadu s cílem lépe pochopit, které služby úřad nabízí. Představila nám i zajímavé možnosti rekvalifikací a kurzů, kterými mohou projít i během studia.

Přejme žákům, co nejlepší volbu jejich střední školy a hodně štěstí u přijímacích zkoušek.

A. Růžičková

Mohlo by Vás dále zajímat...