VITAMÍNOVÁ BOMBA 5. TŘÍDA

Do náplně pracovních činností patří i příprava jednoduchých pokrmů. Blíží se léto, tak co si dát nějaký ten salát? Taková otázka padla v naší třídě a odpovědí bylo přikývnutí. “Vaření” předcházel nákup surovin, kdy jsme se podle seznamu vypravili do obchodu nakoupit vše potřebné na 2 druhy salátů – ovocný a zeleninový. Saláty děti chystaly ve čtyřčlenných skupinkách. Z domu si přinesly potřebné náčiní a šlo se na to. Třídou se ozýval zvuk škrabek, strouhání na struhadlech, krájení na prkýnku, míchání surovin v mísách a posledním zvukem bylo pochvalné mlaskání a pochvalování povedených dobrot, kterých bylo nakonec tolik, že to ani děti nemohly sníst. Domů šly děti spokojené a plné vitamínů z čerstvého ovoce a zeleniny.
Andrea Ježková.

Mohlo by Vás dále zajímat...