Soutěž POKOS – krajské kolo

Ve školním roce 2022/2023 zvítězili vybraní žáci ze 7., 8. a 9. třídy v okresním kole branně-vědomostní soutěže POKOS pořádanou armádou ČR. Téměř stejná parta žáků odjela v pondělí 11. 9. do Sezemic, aby naši školu reprezentovala v kole krajském. Šest žáků ve složení Natálie Moravcová, Adam Jursa, Lucie Vondrová, Michal Hájek, Klára Svobodová, Marek Vaško soutěžili jako tým a čekalo je zápolení ve střelbě z vojenské vzduchovky, ze vzduchovky Slávie, hod granátem, vědomostní test s tématem ze 2. světové války, úniková běžecká hra na trati o délce 4 km a nově také střelba z airsoftové zbraně.
Náš tým šel do soutěže s maximálním nasazením a úspěch se dostavil – domů jsme jeli s pohárem, stříbrnými medajlemi a skvělým pocitem z 2. místa. Chválím a gratuluji!
A. Ježková
 

Mohlo by Vás dále zajímat...