Projektový den – Lidské tělo

V pátek 25. 2. 2022 se po druhé vyučovací hodině vydali žáci 8. třídy na autobus, aby se mohli zúčastnit v rámci projektu Implementace Krajského akčního plánu II. projektového dne na Gymnáziu Lanškroun. Žáci byli rozděleni do dvojic a jedné trojice, ve kterých plnili jednotlivé úkoly na téma lidské tělo. Vyzkoušeli si například změřit svoji vitální kapacitu plic, tepovou frekvenci, krevní tlak, sestrojit si model plic, prohlédnout si pod mikroskopem svoje vlastní buňky ze sliznice dutiny ústní, vyzkoušet si své vlastní smysly. Své poznatky si zapisovali do připravených pracovních listů, které si odvezli a budou s nimi ještě pracovat v hodině přírodopisu. Někteří odvážní si během přestávky mezi úkoly pohladili a pomazlili hada – korálovku nebo agamy.

A. Růžičková

 

Mohlo by Vás také zajímat...