Projektový den – Exkurze v Ostravě – Dolních Vítkovicích

Dne 24. října se žáci osmé a deváté třídy vypravili vlakem do populárně naučného centra v Ostravě – Dolních Vítkovic.

Navštívili Malý svět techniky, jehož jednotícím prvkem byla díla a vize Julese Verna. Dostali se rázem do doby počátků průmyslové revoluce, kdy objevili tajemství mechanismů parního stroje. Nejvíce zaujal jeřáb na lidský pohon, který si mohli všichni vyzkoušet. Mohli si také osahat lokomotivu, kolesový parník, Cugnotův parovůz a vyzkoušet si telegraf. Rozsáhlá expozice se věnovala také hutnictví v Moravskoslezském kraji a spalovacím motorům.

Po polední pauze jsme se přesunuli do Velkého světa techniky, kde jsme se hravou formou seznámili s mnoha zajímavostmi vědy. Prostřednictvím zábavy a hry jsme si na vlastní kůži vše vyzkoušeli. Zaujala nás virtuální realita, vše možné ze světa přírody, fungování lidského těla a fyzikálních jevů.

Díky interaktivitě vystavených exponátů jsme vše pochopili daleko lépe než z nudných učebnic.

M. Brettlerová

   

Mohlo by Vás také zajímat...