Pobyt 6. třídy v Čenkovicích

V Čenkovicích

V Čenkovicích je chata, kde sníh je jako cukrová vata.

Když někdo spadne do sněhu,

smějeme se mu za běhu.

Dnes byla vánice,

museli jsme mít čepice.

A když je velká zima,

učitelky si nás všímaj.

Když jsme dobří lyžaři,

tak se nám vše podaří.

Když už máme běžky,

nemusíme chodit pěšky.

Večer hrajeme karty

a máme dobrou párty.

Karolína Zalužanská, Nikola Hrdinová, Eliška Křivohlávková, Monika Matějíčková, Natálie Hnatová

Zimní pobyt 6. třídy v Čenkovicích

V úterý 13. prosince, když jsme si naložili lyže a zavazadla do autobusu, jsme vyjeli do Čenkovic. Hned ten den nás paní učitelky naučily nějaké základy na běžkách. Odpoledne jsme pak vyrazili na větší projížďku, při které jsme se učili, jak stoupat do kopců. Večer jsme si zahráli hry a den byl u konce. Ve středu ráno, hned po snídani jsme zase vyrazili na běžky. Byla velké vánice a mráz, ale my jsme to překonali. Po obědě jsme se podívali na film „Poslední závod“ a potom za námi přijela paní učitelka Ježková, která si pro nás nachystala program na odpoledne. Za tmy jsme se byli ještě projít až do lyžařského střediska k vlekům. A po večerním programu jsme šli spát. Ve čtvrtek ráno nám paní učitelky řekly, že nás čeká dlouhá projížďka do Bystřece, kde si dáme v hospodě u Špičáků smažený sýr a hranolky. Vrátili jsme se až pozdě odpoledne. V chatě jsme hráli hry a zase jsme šli na oblíbenou noční procházku. Poslední den jsme měli ještě závěrečný závod na běžkách. Pak jsme si jen sbalili věci a vyrazili zpět do Dolní Čermné.

Tomáš Marek a Daniel Adamec

Mohlo by Vás dále zajímat...