Pasování na čtenáře

Školní rok se pomalu chýlí ke konci a prvňáčci uzavírají svůj první rok ve škole. Naučili se toho opravdu spoustu. Celý rok jsme se seznamovali s pohádkami, pohádkovými postavičkami a jejich úkoly. Jak dobro vítězí nad zlem, že je dobré pomáhat slabším, rozvíjet fantazii, porozumění. Krásné chvíle jsme dnes, 19. června, strávili v knihovně. V tento den se děti převlékly do pohádkových postaviček a vyrazily na pohádkovou stezku. Nebyla jen tak obyčejná. Poznávaly pohádky, které je provázely celým školním rokem. Hledaly písmenka ukrytá v pohádkách a vkládaly je do tajenky. Důležité ale bylo, že si děti vše mohly přečíst samy. A zvládly to perfektně. Po poznání všech pohádek se jim ukázal poklad. Co v něm bylo skryto? Medaile „ Jsem čtenář“ a ocenění za splnění pohádkové cesty. Všem dětem moc blahopřejeme a věříme, že je knihy budou provázet jejich cestou, třeba až do dospělosti.

J. Křenková

 

Mohlo by Vás dále zajímat...