Pasování na čtenáře 2023

„Slibuji ve jménu všech krásných knížek…,“ takhle začínal slib našich prvňáčků. Celý rok pilně pracovali, učili se poznávat písmenko za písmenkem, písmenka skládat do slabik a slova do vět. Teď na konci školního roku už mnozí přečetli svou první knihu. Dnes 21. 6. jsme se společně vydali do místní knihovny, kde měli být prvňáčci pasováni na čtenáře. Přivítala nás milá paní knihovnice, která nám pověděla o pravidlech a o chování v naší nové překrásné knihovně v Dolní Čermné. Hned po úvodním slovu následoval čtecí úkol, abychom věděli, jestli si můžeme zavolat na královnu Abecedku. Myslíte, že přišla??? Proč ne, když máme tak šikovné prvňáčky. Prvňáčci sledovali s napětím a očekáváním příchod královny. Zatančili jí uvítací tanec a složili slavnostní slib. Při pokleknutí před královnu se mnohým třásla kolena a objevily se slzy dojetí. Celý slavnostní obřad jsme si moc užili a teď už hurá na čtení knížek!

 

Moc děkuji paní knihovnici a bývalé kolegyni Olze Liprové – bez ní by to nešlo. A také milé a šikovné budoucí paní učitelce KRÁLOVNĚ.

P. Řeháková

 

 

Mohlo by Vás dále zajímat...