“ No Backpack Day“ nebo“ No Bag Day“

“ No Backpack Day“ nebo“ No Bag Day“

Je den, kdy děti chodí do školy bez batohů a všechny knihy a školní potřeby nosí v rukou nebo v podivuhodných zavazadlech. Cílem této akce je připomenout milióny dětí na celém světě, které musí ujít kilometry pěšky do školy. Knihy a školní pomůcky přitom nosí v improvizovaných zavazadlech, protože si nemohou dovolit školní batůžky.

Kdo z místních nevěděl, o co se jedná, mohl se asi v úterý 20. 6. ráno pořádně divit. Žáci totiž přicházeli do školy s bednami, krabicemi, igelitkami, pouzdry na hudební nástroje, nákupními košíky, kbelíky, dětskou autosedačkou, dětskou vaničkou, dokonce velkou plastovou nádobou na vodu, krásnými košíky (jako od Červené Karkulky) nebo klecemi od svých domácích mazlíčku a spoustou dalších. Pozadu nezůstali ani učitelé.

Poděkování patři všem, kteří se akce zúčastnili, a velkou pochvalu si zaslouží devátá třída za skvělý nápad. Z fotogalerie můžete sami posoudit, kdo v originalitě vynikal nejvíce.

 

M. Faltejsková

Mohlo by Vás také zajímat...