Lyžařský výcvik

Od 27.2 do 3.3 v Čenkovicích probíhal lyžařský výcvik. Když jsme přijeli autobusem, tak jsme začali vyndávat kufry a snášet do chaty. Když jsme je všechny přinesli, tak jsme si začali vybalovat a poté jsme se začali oblékat do lyžařského a šlo se na Čenkovický svah. Tam jsme se roztřídili do tří skupin podle našich dovedností. Když jsme se roztřídili, tak jsme šli zpátky na chatu a tam jsme měli oběd, pak hodinu volno, než jsme se vydali znova na svah. Tentokrát už naplno. Takhle to pokračovalo následující čtyři dny. Každý večer měl nějaký pokoj večerní program. To znamenalo, že jsme si připravili nějaké hry na večer a ty jsme pak večer hráli. Například náš pokoj vymyslel židličkovanou. Ve hře je určitý počet hráčů a o jednu židli méně. Židle jsou postaveny do kruhu a všichni chodí kolem nich. Vždy se zapne hudba a když se stopne, tak si všichni musí sednout na židle a jelikož je vždy o jednu židli méně než hráčů , tak každé kolo někdo vypadne, než zbyde samotný výherce. Každý pokoj si vymyslel vlastní hru. Ke snídani jsme měli velký výběr jídel. Já jsem si vždy dával lupínky. Obědy byly také celkem dobré, ale jen mě trochu štvalo, že se skoro do všech jídel dávalo hrozně moc kmínu. K večeři jsme měli zase vždy něco jiného, ale pak jsme si mohli dát vždy třeba nějakou buchtu na dosycení. Na lyžáku nebyly žádné velké problémy, takže se nikoho nemuselo posílat zpátky domů. Moc se mi to tam líbilo. Paní učitelky na nás byly moc hodné. Dost jsem se toho naučil a za mě toto byl nejlepší školní výlet i pobyt, co jsme se třídou měli.

David Palkovič

Mohlo by Vás také zajímat...