Branně-vědomostní soutěž POKOS

V pondělí 29. 5. v Sezemicích u Pardubic proběhlo okresní kolo branně-vědomostní soutěže POKOS s názvem „Jeden za všechny, všichni za jednoho.“ Do soutěže byli vybráni 3 chlapci a 3 dívky v kombinaci ze 6., 7. a 8. třídy. Žáci plnili několik soutěžních disciplín – člunkový běh, hod granátem, střelbu ze vzduchovky. Nejnáročnější byl 4 kilometrový běh na téma únikové hry doplněný o chech-pointy s úkoly (výměna kola u auta, rozdělání ohně pomocí kamenů, hašení požáru, náročný vědomostní test o historii apod). Družstvo naší školy bylo natolik šikovné, že ze 14ti zúčastněných škol vybojovalo 3. místo a postupuje tak do krajského kola, které se uskuteční v září v Chrudimi. Za svůj výkon si děti odnesly nejen pohár, ale i mnoho odměn včetně hraček – zvířátek šitých na terapiích v pardubické věznici. Úspěšnému družstvu gratulujeme.

O. Pokorná

Mohlo by Vás dále zajímat...